آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان امروزه اهمیت بسیار بالایی دارد و ذهن و فکر بسیاری از والدین را درگیر کرده که بهترین روش برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان چیست؟ یادگیری زبان انگلیسی کودکان به این دلیل اهمیت دارد چون یادگیری زبان انگلیسی می تواند در آینده در موفقیت و پیشرفت های بعدی آنها بسیار تاثیرگذار باشد، بسیاری از پدران و مادران به دنبال روشی آسان و ساده برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان خود هستند.

در این مقاله نکاتی از مهم ترین مواردی که می تواند به آموزش زبان انگلیسی به کودکان شما کمک کند توضیح داده شده است.

در آموزشگاه زبان پیام دیپلمات آموزش زبان انگلیسی به کودکان سه تا شش سال با استفاده از شیوه های نوین آموزشی مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی (شنیداری، گفتاری، نگارش، خواندن) از سطح مبتدی آموزش داده می شود تا علاوه بر یادگیری زبان انگلیسی و تقویت مکالمه زبان انگلیسی، برای ورود به دوره های نوجوانان و شرکت در آزمونهای بین المللی زبان انگلیسی آماده شوند و والدین عزیز خیالشان از بابت آموزش کودکان راحت است همچنین برای آموزش سریع و موثر به فرزندان خود توسط بهترین اساتید کودکان، می توانید از کلاسهای آنلاین موسسه زبان های خارجی پیام دیپلمات استفاده کنید، اما اگر قصد دارید که در منزل به کودکان خود آموزش دهید.

آموزش زبان به کودکان

چگونه آموزش زبان انگلیسی به فرزندانم را در خانه شروع کنم؟

بسیاری از والدین دوست دارند در خانه به فرزندان خود انگلیسی آموزش دهند، اما نمی دانند چگونه شروع کنند. در ابتدای راه مهم نیست که انگلیسی شما کامل نباشدتنها چیزی که مهم است این است که شما مشتاق باشید و فرزندانتان را تشویق و تحسین کنید. اگر فرزندتان بلافاصله شروع به صحبت کردن به زبان انگلیسی نکرد، نگران نباشید. آنها برای یادگیری زبان جدید به زمان معینی نیاز دارند. صبور باشید و آنها در زمان خود شروع به صحبت انگلیسی خواهند کرد.

در اینجا به یکسری از نکات مهم درآموزش زبان برای کودکان اشاره می کنیم:

1- یک روش و روال مشخص برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان داشته باشید:

آموزش به کودکان در هر مکانی که باشد چه در آموزشگاه و چه در خانه ، باید به صورت منظم و کوتاه صورت گیرد و با بیشتر‌ شدن سن کودک و افزایش تمرکز او آموزش و زمان یادگیری را بیشتر کنید می توانید تعداد جلسات را افزایش دهید. برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان بهتر است در زمان مشخصی فعالیت مشخصی را به صورت روزانه تکرار کنید. بدین صورت کودک با اشتیاق بیشتری به آموزش‌های زبان توجه می‌کند. در منزل برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان می‌توان یک گوشه از منزل را به آموزش زبان اختصاص دهید و بر روی دیوار تصاویری را برای یادگیری کودک بچسبانید بدین گونه کودک بافضای آموزشی، بیشتر انس می گیرد.

2- با بازی کردن به کودکان انگلیسی بیاموزید:

آموزش به وسیله بازی به کودکان، در هر زمینه‌ای بسیار کارآمد خواهد بود چون کودکان عاشق بازی کردن هستند بچه ها وقتی در حال تفریح و سرگرمی هستند به طور طبیعی یادگیری آنها افزایش می یابد .آموزش زبان انگلیسی به کودکان به وسیله بازی، یکی از روش‌های مفید آموزشی است که در بسیاری از آموزشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. درست کردن کاردستی، استفاده از تصاویر، فلش کارت‌ها، پانتومیم، بازی با کلمات و صد ها بازی دیگر وجود دارند که می‌تواند در آموزش زبان انگلیسی به کودکان مفید باشد. در خانه به زبان انگلیسی بازی‌هایی مانند لباس پوشیدن و قایم باشک بازی کنید و همانطور که زبان مادری را به آنها آموزش دادید انگلیسی را هم به آنها بیاموزید.

3- در آموزش زبان انگلیسی به کودکان می توانید از خواندن کتاب داستان استفاده کنید:

تصاویر رنگی و کارتونی در کتاب‌های داستان، می تواند برای کودکان بسیار جذاب باشد. بچه های کوچکتر عاشق کتاب هایی با رنگ ها و تصاویر جذاب هستند با کودکان به تصاویر نگاه کنید و کلمات را با اشاره کردن به تصاویر بیان کنید. به کمک کتاب داستان‌ها می‌توانید عبارات زیادی ولغات بسیاری را به کودکان آموزش دهید. همچنین تعریف کردن یک داستان کودکانه به زبان انگلیسی، اشتیاق آن‌ها برای یادگیری و فهم داستان را چندین برابر خواهد کرد. قبل از خواب برای آنها کتاب داستان های انگلیسی بخوانید و یا حتی می توانید از کتاب های صوتی استفاده کنید.

4- از فیلم و کارتن برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان استفاده کنید:

فیلم دیدن یک روش عالی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان است چرا که هم جنبه‌ی سرگرمی برای کودک دارد هم به تقویت زبان و مهارت‌های او مانند مهارت شنیداری و گفتاری کمک می‌کند، برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان با فیلم بهتر است آن‌هایی انتخاب شوند که کمتر از دیالوگ‌ها و لغات پیچیده‌تری استفاده شده است با توجه به سطح کودکان برای آنها فیلم انتخاب کنید از کودک بخواهید که در مورد شخصیت های کارتن یا فیلم برای شما صحبت کند.

5- از موقعیت های روزانه هم می تواند برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان استفاده کنید.

شما می تونید از موقعیت های روزمره ، اشیاء واقعی و غیره استفاده کنید و یک تمرین طبیعی و واقعی و متناسب برای بچه بوجود بیاورید. برای مثال وقتی بچه ها لباس می پوشند یا کشو لباس هایشان را مرتب می کنند از جملات انگلیسی استفاده کنید و یا زمانی که به خرید می روید و یا در حال آشپزی هستید لغات مربوط به خرید و آشپزی را یاد کودک دهید.

آموزش زبان به کودکان

روش های کاربردی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان

  • از فلش کارت‌ها برای یادگیری بهتر کلمات استفاده کنید.
  • در منزل همیشه یک موسیقی انگلیسی با صدای کم پخش کنید:حتی اگر فرزندتان متوجه یا شعر ترانه نمیشود،او به صداهای جدید و الگوهای تلفظی عادت می‌کند.
  • وقتی در حال رانندگی برای بردن فرزندتان به مدرسه هستید،CD انگلیسی پخش کنید.این کار را به‌طور مداوم انجام دهید بطوریکه کودکتان همیشه در ماشین انتظار زبان دوم را داشته باشد.
  • با دوستان و بستگان که فرزندی دارند که انگلیسی صحبت می کند گپ ویدیویی برقرار کنید و به زبان انگلیسی صحبت کنید.
  • اتاق فرزند خود را با پوسترهای بزرگ رنگی یادگیری یا تصاویر از انگلیسی تزیین کنید.
  • سعی کنید بازی‌های بچگانه انگلیسی را انجام دهید و بر روی لپتاپ یا تبلت برنامه و بازی برای یادگیری زبان انگلیسی نصب کنید.
  • یک دیکشنری تصویری برای شروع یادگیری کلمات تهیه کنید، فرهنگ لغت تصویری برای آموزش زبان کودکان یک منبع فوق العاده است.