زبان انگلیسی به‌عنوان زبان بین‌المللی جهان، اهمیت قابل توجهی دارد. این زبان در جهان گستردگی فراوانی دارد و جالب است بدانید که زبان انگلیسی بیشتر از زبان‌های دیگر در دنیا به‌عنوان زبان دوم تدریس می‌شود. همانطور که می دانید بسیاری از فعالیت های اقتصادی و ملاقات های تجاری به زبان انگلیسی برگزار می شوند، خیلی از دانشگاه ها به زبان انگلیسی فعالیت می کنند و توریست ها هم از زبان انگلیسی به عنوان زبان مشترک برای برقراری ارتباط استفاده می کنند بسیاری از متخصصان یادگیری زبان انگلیسی را راه ورود به دنیایِ موقعیت‌های تحصیلی و شغلی برتر می‌دانند .تسلط بر زبان انگلیسی شانس شما را برای پیدا کردن شغل مناسب در یک شرکت چند ملیتی در کشور خود و یا یافتن کار در خارج از کشور افزایش می دهد. انگلیسی، زبان ارتباطات بین المللی، رسانه ها و اینترنت است بنابراین یادگیری این زبان برای معاشرت، سرگرمی و همچنین پیدا کردن یک شغل خوب بسیار مهم است. با هر نیت و قصدی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید بهتر است اول از همه بدانید چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم ؟ در این مقاله ما به این پرسشِ مهم پاسخ داده‌ایم.

دلایلی برای یادگیری زبان انگلیسی

همانطور که در بالا اشاره کردیم، زبان انگلیسی راهِ ورود به دنیای موقعیت‌های شغلی و تحصیلی فوق‌العاده است. باتوجه به آمارگرفته شده، در بیشتر کشورها انگلیسی به‌عنوان زبان دوم بین مردم رایج است.انگلیسی بعنوان یک زبانی جهانی در نظر گرفته شده است.

زبان انگلیسی زبانی مشترک در جهان است.

سازمان ملل از بین زبان‌های مختلف دنیا شش زبان را به عنوان زبان بین المللی انتخاب کرده است و این شش زبان در واقع برای کسانی که قصد دارند به کشورهای خارجی سفر کنند، درس بخوانند یا کار کنند، مورد نیاز است. یکی از این زبان‌ها، زبان انگلیسی است که نزدیک به 70 کشور در دنیا به این زبان صحبت می‌کنند یا آن را به عنوان زبان بین المللی به رسمیت می‌شناسند. در جهانی که از هر 5 نفر حداقل 1 نفر می تواند به انگلیسی صحبت کند و یا زبان انگلیسی را متوجه می شود، یادگیری این زبان امری ضروری است.

با یادگیری زبان انگلیسی براحتی به کشورهای دیگر سفر کنید.

در اغلب کشورها اگرچه زبان انگلیسی زبان بومی نیست ولی صحبت می شود . در حقیقت ، اگر بتوانید انگلیسی صحبت کنید ، می‌توانید به سراسر دنیا سفر کنید و به راحتی با مردم معاشرت کنید. مزایایی که با یادگیری این زبان برای توریستها به دست می‌آید ، بسیار ارزشمند و متنوع است. فرض کنید که به کشور دیگری سفر کرده اید و برای بر طرف کردن نیاز های خود (گرفتن هتل، خرید،...)باید صحبت کنید شما براحتی و بدون نگرانی میتوانید با زبان مشترک یعنی انگلیسی صحبت کنید و از سفر خود لذت ببرید.

دلایل یادگیری زبان

انگلیسی زبان اینترنت است.

در اینترنت، اهمیت زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بیشتر آشکار است. بیشتر محتوای آنلاین به زبان انگلیسی است، و به همین دلیل، اگر نمی‌توانید به راحتی انگلیسی بخوانید، خود را از بسیاری از زمینه‌های واقعاً آموزنده محروم می‌کنید. زبان انگلیسی یکی از مهم ترین زبانها در دنیای اینترنت برای تولید محتوا است و سایت های زیادی در اینترنت به زبان انگلیسی می باشد. وقتی شما با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید براحتی میتوانید زمانی که سایت های فارسی زبان نیاز شما را در جستجوی مطالب برطرف نکرد، مطالب را به صورت انگلیسی سرچ بزنید.

انگلیسی به شما امکان ارتباط با فرهنگ های مختلف را می دهد.

یادگیری یک زبان جدید به شما کمک می کند درک بهتری از طرف مقابل داشته باشید بلکه دانش فرهنگی که به دست می آورید می تواند به دیگران کمک کند تا با شما ارتباط بیشتر و بهتری برقرار کنند. با یادگیری زبان انگلیسی می‌توانید به دنیایی از فرهنگ‌ها، سنت‌ها و آداب کشورهای انگلیسی‌زبان وارد شوید. شما با دیدن فیلم،موسیقی و سریال از کشورهای مختلف جهان به زبان انگلیسی و در کنار آن تعداد بیشماری کتاب از سراسر جهان به زبان انگلیسی میتوانید با ارزشها وعادات و سبک زندگی مردم مختلف با فرهنگ های گوناگون آشنا شوید.

با یادگیری زبان انگلیسی می توانید در کشور های دیگر ادامه تحصیل بدهید.

در دنیای امروز یکی از اصلی ترین دغدغه دانشجویان و متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور یادگیری زبان است. زبان انگلیسی یک زبان بین المللی بوده و در اکثر کشورها افراد با یادگیری این زبان می توانند به کار و تحصیل بپردازند. هزاران مدرسه و دانشگاه در سراسر جهان برنامه های آموزشی و دوره های خود را به انگلیسی برگزار می کنند. شما اگر با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید فرصت عالی برای تحصیل و آموزش این دوره ها را دارید، و میتوانید برای تحصیل به کشورهای دیگر مهاجرت کنید.

زبان انگلیسی می تواند به شما در پیدا کردن شغل کمک کند.

انگلیسی زبان انواع علوم است ودانستن آن می تواند شانس شما را برای پیدا کردن یک موقعیت شغلی خوب و پردر آمد در شرکت های چندملیتی چه در کشور خودتان و چه در خارج از کشورتان بالا ببرد. بسیاری از کسب و کارها به دلیل ماهیت و زمینه فعالیتشان و برای مدیریت کسب و کار در سایر کشورها نیازمند انجام سفرهای کاری متعدد به کشورهای خارجی هستند. در چنین شرایطی مطمئنا کسی که تسلط کافی بر زبان انگلیسی داشته باشد بهترین گزینه برای این ماموریت است و با انجام سفرهای کاری خارج از کشور، علاوه بر تجربه سفر به کشورهای دیگر، درآمد بالاتری نیز کسب خواهید کرد.

انگلیسی زبان رسانه هاست.

تماشای فیلم ها و سریال های انگلیسی زبان روز دنیا، امروزه به یکی از اصلی‌ترین تفریحات بسیاری از ما تبدیل شده است . بسیاری از سریال ها و فیلم ها امروزه به زبان انگلیسی تولید می شوند، اگر قادر به انگلیسی صحبت کردن هستید دیگر به ترجمه ها یا زیر نویس ها جهت لذت بردن از کتاب ها, آهنگ ها و فیلم های مورد علاقه خود ندارید.

اکثر مقالات علمی به زبان انگلیسی هستند.

اکثر مقالات انگلیسی بصورت تخصصی نوشته شده اند و در نشریات و مجلات معتبر آمریکایی و اروپایی به چاپ رسیده اند. و از طرفی این نوع مقالات مسائل و موضوعات روز دنیا را مطرح کرده اند در نتیجه چه برای پیشرفت شغلی، و چه برای مطالعه آزاد، با یادگیری زبان انگلیسی می توانید به دریایی از مقالاتِ روز دسترسی پیدا کنید.

زبان انگلیسی شما را در پیشبرد اهداف تجاریتان کمک می کند.

زبان انگلیسی بسیار برای مقاصد تجاری شما اهمیت دارد. انگلیسی یکی ازمهم ترین زبان های مورد استفاده در دنیای تجارت است که در بسیاری ازکشورها استفاده می شود.شما میتوانید قرار داد های کاری و اهداف تجاری خود را بدون نیاز به مترجم با یک زبان مشترک انگلیسی با گروه های تجاری برگزار کنید و برنامه ریزی های لازم را انجام دهید.

توانایی پیدا کردن در برقراری ارتباط با مسافران و توریست های انگلیسی زبان

صحبت کردن با توریستها از دیر زمان برای اکثر افراد جذاب بوده است و افراد زیادی دوست دارند وقتی که یک توریست را در کشور خود می بینند بتوانند به راحتی با او ارتباط برقرار کنند و در مورد موضوعات مختلف با او نیز صحبت کنند. لازم نیست شغل خاصی داشته باشید یا در مکان های خاصی رفت و آمد کنید تا با توریست های انگلیسی زبان روبرو شوید. خودِ ما در کشوری زندگی می کنیم که گوشه و کنارش پر است از آثار تاریخی و باستانی و به همین خاطر برای همه ما پیش خواهد آمد که ناچار به برقراری ارتباط با گردشگران انگلیسی زبان باشیم.

موسسه زبان پیام دیپلمات برای یاد گیری زبان همراه شماست.

در این مقاله سعی کردیم دلایل یادگیری زبان انگلیسی را از جوانب مختلف بررسی کنیم. هرکدام از شما به دلیل مشخصی در حال یادگیری زبان هستید، مهم تر از شروع هر کاری و در این مورد خاص یادگیری زبان خارجی ، انگیزه داشتن برای ادامه یادگیری است و وقتی شما به عنوان یک زبان آموز با یک دلیل خاص و محکم شروع به یادگیری کردید ، احتمال اینکه مسیر یادگیری را ادامه دهید بسیار بالاتر از حالتی است که بدون هدف شروع به یادگیری کرده اید.