اولین مزیت یادگیری زبان های مختلف این است که کودک درک صحیحی از فرهنگ‌ های مختلف پیدا می ‌کند و این خود موجب می ‌شود که کودک تفکرات مختلف را بهتر درک کند. هنگامی که کودک زبان می آموزد، می ‌تواند ارتباط بهتری با دیگر افراد داشته باشد و به آن ‌ها احترام بگذارد. جالب است بدانید که فرزندانی که چند زبان را در کودکی یاد گرفته اند، تفکرات هوشمندانه ‌تر و منعطف ‌تری نسبت به سایر افراد دارند.

با آموختن زبان فرانسه به کودکان در سنین پایین، آنها قادر خواهند بود با کمترین تلاش و به کمک بازی، ترانه و کنجکاوی ذاتی خود زبان فرانسه را به بهترین وجه ممکن فرا گیرند امری که در آینده موجب پیشرفت تحصیلی آنها خواهد شد و یک مزیت برای ادامه تحصیل و ورود به بازار کار محسوب می شود. در دوره های آموزش تخصصی زبان فرانسه به کودکان، کودکان بدون نیاز به خواندن و نوشتن و به کمک متد های نوین آموزشی زبان فرانسه مختص کودکان وهمراه با فیلم ها و بازی های آموزشی و با تکرار و تمرینات متداوم، با تکیه بر مهارت شنیداری، زبان فرانسه را فرا می گیرند.

مزیت‌های آموختن زبان فرانسه و استفاده از کتاب یادگیری زبان فرانسه برای کودکان

 • آموزش فرانسه به کودکان کمک می‌کند که فرهنگ‌های مختلف رو بهتر درک کنند.
 • باعث ایجاد اعتمادبنفس بیشتر در کودکان می‌شود.
 • در برقراری ارتباط بیشتر با دیگر کودکان و در آینده نیز ارتباط با گروه‌های بیشتری از مردم اثر بسزایی دارد.
 • عامل کسب تجربه های فراوان در خیلی از زمینه‌ها می‌شود.
 • باعث گسترش فرصت‌ها برای کودکان می‌شود و در فضای مدرسه هم به کودکان انگیزه‌ای برای فعالیت‌های رقابتی می‌دهد.
 • باعث تقویت توانایی‌های شناختی کودکان می‌شود.
 • به ایجاد آمادگی برای موفقیت‌های شغلی در آینده کودکان کمک شایانی می‌کند.
 • در نتیجه شرایطی فراهم می‌شود برای کسب درآمد بیشتر و کسب و کار بهتر در آینده.

در این مطلب می خواهیم به معرفی بهترین کتاب های آموزش زبان فرانسه برای کودکان بپردازیم تا با این کتاب های ارزشمند و کاربردی آشنا شوید. البته بهتر است در کنار این کتاب ها از یک استاد زبان فرانسوی نیزکمک بخواهید تا شما را در مسیر آموزش زبان فرانسوی کمک کند.

جامع ترین کتاب های آموزش زبان فرانسوی به کودکان :

1-کتاب آموزش زبان فرانسه Ludo

Ludoمجموعه کتابی است که در سه جلد و توسط انتشارات Didier چاپ شده و مناسب کودکان در سنین ۶ تا ۱۰ سال است.

این کتاب آموزش زبان فرانسه حروف الفبا، اشکال، کلمه، جمله و شعرسازی به زبان فرانسوی را به‌صورت گام‌گام به کودک آموزش می‌دهد.این ویژگی کتاب Ludo، این کتاب را به یکی از جذاب‌ترین کتاب‌های آموزش زبان فرانسه به کودکان تبدیل کرده است. بعد از گذراندن این دوره کودک قادر به بیان کلمات ساده، درک مطلب و خواندن به زبان فرانسه خواهد بود.

مزایای کتاب‌های آموزش زبان فرانسه برای کودکانLudo

 • تقویت زبان گفتاری نوشتاری کودکان
 • آموزش حروف و لغات فرانسوی با متد جدید و مؤثر
 • هم‌سو با بالاترین استاندارهای آموزشی روز دنیا
 • آموزش تصویری کتاب و هم‌چنین نرم‌افزارهای آموزشی زبان فرانسه
 • دارا بودن بخشی به عنوان تمرین و تکرار برای تثبیت مطالب خوانده شده
 • تأکید و تمرکز بر مکالمه زبان فرانسه با توجه به سن کودک

کتاب ludo

2-کتاب :ALEX ET ZOE . NIVEAU

این کتاب نیز مناسب کودکان در سنین ۷ تا ۱۲ سال طراحی شده و دارای ۳ سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته می‌باشد. بعد از پایان این دوره و فراگیری آموزش‌های آن، کودک قادر خواهد بود تا در آزمون DELF prim (یکی از گواهینامه‌های کشور فرانسه در سطح کودکان) شرکت کند. این کتاب کلمات و لغات را در قالب داستان به‌همراه تصاویر و بازی‌های جذاب کودکانه، زبان فرانسه را به آن‌ها آموزش می‌دهد. درواقع آموزش از طریق تصاویر و با تأکید بر یادگیری از طریق دیداری، صورت می‌گیرد. هر کتاب ALEX در ۴ درس و ۱۵ فصل طراحی شده‌است.در انتهای هر درس بخشی به عنوان دوره در قالب تصاویر ارائه می‌شود. هم‌چنین هر سطح کتاب راهنمای آموزشی نیز دارد. در کنار کتاب اصلی،کتاب‌های کمک آموزشی نیز از همین انتشارات به چاپ رسیده که در قالب تعدادی شخصیت داستانی در جریان سفر به فرانسه است و فراگیری آن به درک بهتر و تمرین بیشتر زبان فرانسه کمک بسیاری می‌کند.

کتاب alex et zoe

3-کتاب Lire au cp:

این کتاب با بیانی شیوا و روان و با روشی ساده لغات فرانسوی را به کودکان آموزش می‌دهد و از این طریق باعث افزایش دایره لغات کودک می‌شود. این کتاب نیز از طریق آموزش تصویری به همراه بازی و سرگرمی به شیوه‌ای جذاب زبان فرانسه را به کودک آموزش می‌دهد.

کتاب Lire au cp

۴ ـ مجموعه کتاب‌های JAIME LE FRANCAIS

 • JAME LE FRANCAIS1 CAHIER DAC TIVITIES
 • JAIME LE FRANCA IS1 LES COMPTINES
 • JAIME LE FRANCA LIVRE DELEVE
 • JAIME LE FRANCA IS1 VIDEOS

این مجموعه کتاب نیز برای کودکان ۳ تا ۷ سال طراحی شده است.در این متد آموزش زبان فرانسه به کمک ویدئوها، اشعار آموزشی مخصوص کودکان، رنگ‌آمیزی و همچنین آموزش نوشتاری صورت می‌گیرد.این متد روند خلاقانه‌ای در‌ پیش گرفته و با طراحی بازی و تصاویر بصری زبان فرانسه را به روشی آسان و تفریحی به کودک می‌آموزد.

هر مجموعه از این متد شامل موارد زیر می‌باشد:(کتاب اصلی،کتاب حل تمرین ویدئوها ، فیلم‌های آموزشی ومجموعه اشعار مخصوص کودکان )

کتاب Lire au cp

۵ ـ کتاب آموزش زبان فرانسه کودکان

کتاب آموزش زبان فرانسه کودکان، به قلم سارا تنابنده و توسط انتشارات عصر اندیشه به چاپ رسیده است.این کتاب به ابتدائی‌ترین و آسان‌ترین لغات، جملات و موضوعات زبان فرانسه می‌پردازد و در واقع یک نوع پایه‌گذاری برای آموزش فرانسه می‌باشد تا آمادگی لازم برای فراگیری آن را ایجاد کند.این کتاب در قالب مکالمه‌های روزانه، رنگ‌ها، عددها و… طراحی شده و با تصاویر زیبا و رنگی کودک را به یادگیری زبان فرانسه علاقه‌مند می‌کند