با توجه به علاقه شدید کودکان به استفاده از گوشی های هوشمند، استفاده از اپلیکیشن های هدفمند برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان بسیار مؤثر است. این برنامه‌ ها کمک می‌کنند تا کودکان از طریق بازی و سرگرمی زبان را بهتر و عمیق تر یادبگیرند. زمانی که بچه‌ها کودک هستند ذهن آنها هر روز برای یادگیری چیز‌های جدید در حال پویش است و به همین خاطر دوران بچگی یادگیری زبان انگلیسی بهتر و راحت تر است. کارشناسان می‌گویند کودکانی که به طور طبیعی زبان دوم را در سنین پایین آموزش می بینند ، اغلب تلفظ و درک بهتری را از زبان نسبت به دوستان خود دارند که بعدا شروع به یادگیری همان زبان می‌کنند. زبان به سادگی بخشی از محیط طبیعی آن‌ها می‌شود و در نتیجه، تسلط آن‌ها بر آن در مراحل بعدی زندگی بسیار بهتر است.

یکی از بهترین روش ها برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان استفاده اپلیکیشن تلفن همراه است. با استفاده از اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان می‌توانید روند یادگیری زبان را در کودکانتان به شکل اصولی پیش ببرید. آموزش زبان به کمک اپلیکیشن، یکی از جذاب‌ترین راه‌های ممکن برای آموزش زبان به کودکان است. اگر شما هم این روش را انتخاب کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم در انتخاب اپلیکیشن مناسب دقت کنید. اپلیکیشنی خوب است که در مرحله اول، کودک را به یادگیری زبان انگلیسی علاقه‌مند کند و با استفاده از تصاویر و بازی‌های جذاب، به او زبان انگلیسی یاد بدهد

معمولا اپلیکیشن های بازی برای یادگیری زبان انگلیسی دارای محیطی کاربرپسند و بسیار جذاب می باشند. همانطور که کودکان و زبان آموزان در سطح مبتدی تمایلات و گرایشات خاصی به یادگیری از طریق این نوع بازی ها دارند و در بسیاری موارد مخاطب این برنامه ها کودکان و نوآموزان می باشند بهمین خاطر ضمن توجه به اهداف آموزشی این طیف از زبان آموزان علایق این گروه هم در طراحی اپلیکیشن های بازی نیز در نظر گرفته شود.

چگونه بازی‌ها روی یادگیری زبان برای کودکان تاثیر می‌گذارند؟

  • بسیاری از لغات در بازی ها بارها تکرار می‌شوند.
  • در دنیای بازی های آنلاین دوستان زیادی پیدا خواهند کرد و این برایشان هیجان انگیز است.
  • با بازی کردن از زیر بار یادگیری و آموزش دیدن فرار نمی‌کنند.
  • بازی‌ها برای یادگیری زبان تاثیر محیطی دارند، چون کل فضای اپلیکیشن انگلیسی است تاثیرش در یادگیری بیشتر است.

درادامه چند اپلیکیشن آموزش زبان کودکان را به شما معرفی می کنیم. این اپلیکیشن‌ها جزء بهترین‌ها هستند و هرکدام با متدهایی جذاب زبان انگلیسی را به کودکان یاد می‌دهند.

1- اپلیکیشن پاپیتا برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان با بازی و آهنگ

اپلیکیشن پاپیتا یکی از اپلیکیشن‌های آموزش زبان برای کودکان است که در آن کودکان زبان را با بازی یاد می‌گیرند. فضای این اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان بسیار سرگرم‌کننده و جذاب است. به همین خاطر از این اپلیکیشن برای یادگیری زبان برای کودکان استفاده کرد. روش کار پاپیتا به این صورت است که کلمات جدید را در قالب آهنگ و بازی کودکانه می‌گنجاند و به همین سبب روند یادگیری و آموزش زبان را برای کودکان لذت بخش می‌کند.

انگیزه یادگیری زبان در کودکان

2- اپلیکیشن زبان کوچولو

نرم افزار زبان کوچولو کمک می کند که کودک شما زبان انگلیسی را در 10 بازی ، همراه با آموزش الفبا و آشنایی باحیوانات ، میوه ها ، رنگ ها و اعضای بدن در محیط گرافیکی جذاب یاد بگیرد و موجب تقویت تمرکز ، خلاقیت و هوش کودک می شود.

انگیزه یادگیری زبان در کودکان

3- بازی درخت انگلیسی

بازی درخت انگلیسی به شما این امکان را می دهد تا از وقت خود بطور مفید و بهینه استفاده کنید. با بازی درخت انگلیسی،هم بازی کنید و هم کلمات جدید انگلیسی یاد بگیرید و سرگرم شوید. با نصب این بازی از اوقات فراغت خود بهتر استفاده می کنید. این بازی بدین شکل است که درخت انگلیسی را خودتان دراین بازی پرورش می دهید و از کاشتن یک درخت تا پرورش یک درخت تنومند از بازی کردن لذت ببرید و در کنارش آموزش می بینید.

انگیزه یادگیری زبان در کودکان

4- بازی عمولاکی

بازی عمولاکی گزینه خوبی برای آموزش زبان به بچه هاست. فضای بازی شاد و کودکانه است. عمولاکی یک شخصیت لاکپشت بامزه است که سوالات یا بازی‌های فکری و آموزشی کوچکی را مطرح می‌کند و کودک باید به این سوالات پاسخ دهد. سطح بازی‌ها و سطح آموزش برای خردسالان تعریف شده تا براحتی بتوانند از پس حل کردن معماهای بازی برآیند. با انتخاب یک حرف، کلماتی که با آن حرف آغاز می‌شود در چند بازی کوچک نشان داده می‌شود و کودک بعد از حل کردن چند معما به خوبی آن حرف الفبای انگلیسی را یاد می‌گیرد.در یک مرحله کودک باید حروف یک کلمه را از بین حباب‌ها انتخاب کند و در مرحله‌ای دیگر باید با از بین چند تصویر کارتونی، تصویر هم معنی آن کلمه را انتخاب کند.

انگیزه یادگیری زبان در کودکان

5- آموزش جدید زبان نصرت ویژه کودکان

جدیدترین نسخه آموزش زبان انگلیسی نصرت برای کودکان به صورت تصویری و به سبک فونیکس است. آموزش زبان انگلیسی کودکان نصرت برای آموزش زبان انگلیسی کودکان است که هم باعث تقویت حافظه کودکان میشود و هم یادگیری زبان. آموزش مکالمه زبان انگلیسی به صورت کلمه به کلمه و تکرار کلمات همراه با گوینده و ساختن جمله با کلمات بیان شده در حافظه موقت قرار گرفته و تکرار در ادامه دروس و یادآوری آنها در فواصل زمانی معین شده باعث میشود اطلاعات از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت انتقال پیدا کرده و محفوظات ماندگار گردد.

انگیزه یادگیری زبان در کودکان

در پایان برنامه های تلفن همراه قطعا فقط سرگرم کننده نیستند می توانند به کودک شما در تمرین و تقویت زبان انگلیسی کمک کنند. اما نباید فقط به آنها تکیه کنید، بسیاری از بازی های موبایل لذت بخش و مناسب برای آموزش و تقویت زبان انگلیسی کودک شماهستند اما آموزش زبان انگلیسی با بازی بدین شکل است که زبان آموز درحالی که خود را سرگرم می کند یا با دوستان و خانواده ارتباط برقرار می کند، مغز خود را تحریک می کند و دانش زبان انگلیسی خود را افزایش می دهد. در کنار این بازی ها برای تقویت کامل مهارت های مکالمه، ریدینگ، اسپلینگ و درک انگلیسی فرزندان خود، بهتر است آنها را در کلاسهای آموزش زبان انگلیسی ثبت نام کنید. شما میتوانید برای مشاوره رایگان جهت انتخاب کلاس برای فرزندتان از مشاوره رایگان ما استفاده کنید وهمین امروز برای آموزش زبان انگلیسی کودکتان بهترین کلاس را انتخاب کنید .